Skleněné stěnyskleněné stěny

Skleněné stěny jsou jednoduchým a přitom velice designově přijatelným řešením výplní velkých stavebních otvorů. Jejich využití nachází stále větší oblibu nejen v kancelářích, ale také jsou vyhledávanou součástí moderních rodinných domů.

Typy skel pro celoskleněné stěny

Maximální výška je tři metry a tím je pak daná i šířka, která by neměla přesáhnout jeden metr. Ta pro dané rozměry a zachování svých bezpečnostních vlastností vyžaduje minimálně 10 mm, a někdy i 12 mm silné sklo. Pro celoskleněné stěny můžeme použít Imagenabízená plochá a ornamentní skla, která se nikterak výrazně neliší od sortimentu pro klasické celoskleněné dveře. Rozdíl je v požadavku na vzhled.

Kotvení skleněných stěn

Pro ukotvení celoskleněných tabulí v interiéru není třeba speciální stavební přípravy. Jsou kotveny pomocí kvalitního kování . Je pouze na osobní úvaze každého majitele, jakou variantu zvolí. Okopová lišta k čisté podlaze a stropní konstrukci do kovových U profilů. Ty mohou být zapuštěné či přiznané. Zapuštěná lišta je designově hezčí, přiznaná však praktičtější,